O nowoczesnym wystroju wnętrz zazwyczaj świadczy nowoczesność metod zastosowanych w aranżacji naszego wnętrza. Jeżeli planujemy wystrój domu składającego się z co najmniej jednego piętra niezbędne staje się wybudowanie schodów. Wśród panujących obecnie trendów są schody dywanowe. 

Czym są schody dywanowe?

schody dywanowe krakówZależnie od tego jak podzielone są stopnie w naszych schodach wyróżniamy różne rodzaje schodów. Mogą to być schody ażurowe, jednobiegowe bądź właśnie schody dywanowe. Takie schody charakteryzuje budowa stopni, które są połączone ze sobą spoiwem. Dają one wizualne poczucie lekkości. Schody mogą być drewniane, betonowe bądź wykonane z żelbetonu. Są to schody samonośne, a więc takie których konstrukcja jest na tyle stabilna, że jest w stanie utrzymać użytkujących, pomimo tego że wspierane jest jedynie przez balustradę i mocowania z góry i z dołu. Specjalna balustrada nie może być za ciężka, a jednocześnie również jest niezbędnym elementem w podtrzymaniu i rozkładaniu ciężaru schodów. Jeżeli szukamy specjalistów, którzy profesjonalnie wykonują projekt i aranżację elementów wnętrza, takich jak schody dywanowe Kraków ma szeroką bazę profesjonalnych firm, zajmujących się taką konstrukcją. Doradzą z jakiego drewna wykonać schody, jak i posiadają szeroki wybór balustrad czy wykończeń schodów. Schody dywanowe sprawdzą się szczególnie w minimalistycznym wystroju wnętrz. Muszą spełniać funkcje takie jak funkcja bezpieczeństwa czy funkcja estetyczna.

Jeżeli szukamy najlepszego projektu schodów możemy wziąć pod uwagę schody dywanowe. Na terenie Krakowa funkcjonują firmy, które profesjonalnie dopasują takie schody do naszego wnętrza. Wybierając taki model schodów musimy mieć pewność, że ten trend będzie także aktualny w kolejnych latach, ponieważ inwestycja w schody to inwestycja na całe życie.