Każde dziecko czasem płacze i potrzebuje ukojenia. Płacz jest jedynym narzędziem malucha do komunikowania się z otoczeniem, więc wykorzystuje go w wielu okolicznościach. Jeżeli nic dziecku nie dolega, to można mu podać smoczek, aby samo się wyciszyło.

Jak wygląda innowacyjny smoczek marki Bibs?

Bibs smoczkiNa rynku znajdziemy wielu producentów smoczków, którzy przekonują, że właśnie ich produkt jest najlepszy. Jednakże przy wyborze smoczka dla dziecka lepiej nie kierować się reklamą, a jedynie jakością i bezpieczeństwem. Większość dostępnych modelu jest wykonana z silikonu, na który niektóre maluchy są uczulone. Znacznie lepsze będą Bibs smoczki uspokajające, które są wykonane z organicznego kauczuku. Jest on całkowicie bezpieczny i naturalny, dzięki czemu nie powoduje alergii ani uczuleń. Może być stosowany przez dzieci już od samego urodzenia, ponieważ posiada wiele rozmiarów dostosowanych do konkretnego wieku dziecka. Co najważniejsze, smoczek ten nie zawiera BPA ani PVC i ftalanów, które mogą być bardzo szkodliwe dla zdrowia. Jak każdy smoczek, podlega on ciągłemu gryzieniu, więc po pewnym czasie mogą się na jego powierzchni pojawić uszkodzenia. Jeżeli je zauważymy, to musimy niezwłocznie wymieć smoczek na nowy, ponieważ w szczelinach mogą się gromadzić niebezpieczne bakterie. Przeważnie co kilka miesięcy powinno się wymienić smoczek. Budowa smoczka Bibs została tak zaprojektowana, aby nie miała kontaktu z ustami i brodą malucha. Dzięki temu ograniczamy do zera możliwość wystąpienia wysypki czy krost w tych miejscach.

Dzieci bardzo szybko się przyzwyczajają do smoczków, dlatego należy je podawać w rozsądny sposób. Kiedy nie jest on konieczny, to lepiej go nie dawać i zając się dzieckiem, ale kiedy dziecko ewidentnie go potrzebuje, trzeba mu go dać.