Sprzątanie powierzchni hotelowych różni się zasadniczo od czyszczenia miejsc prywatnych. Z powodu bardzo wysokich standardów obsługi oraz wyglądu pomieszczeń hotelowych, konieczne jest stosowanie skutecznych środków, dzięki którym hotel może być sprzątnięty na bieżąco. Terminy, które obowiązują w takich miejscach, wymagają niezawodnego działania środków czystości.

Środki myjące stosowane w hotelach

skuteczne hotelowe środki czystościPreparaty stosowane w hotelach możemy podzielić na kilka kategorii. Do jednej z nich należą środki do mycia i dezynfekcji. Są one używane na przykład do kabin natryskowych lub łazienek. Kolejne skuteczne hotelowe środki czystości to płyny do kompleksowego czyszczenia płytek oraz stref spa. Usuwają wszelkie osady z mydła oraz zacieki. Do mycia naczyń personel hotelowy używa skutecznych środków myjących oraz odkamieniających, stosowanych w zmywarkach hotelowych. Jednym z ważniejszych aspektów czyszczenia hotelu jest kwestia mycia mebli oraz podłóg. Aby to osiągnąć, wdraża się do procesu sprzątania środki, które pielęgnują drewniane meble oraz zapobiegają osadzaniu się na nich kurzu. Aby umyć podłogi w hotelu, możliwe jest zastosowanie koncentratu, który myje podłogi oraz meble i jest bardzo wydajny. Dzięki jego stosowaniu drewniane i drewnopodobne powierzchnie hotelowe są zabezpieczone przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz pokryte powloką chroniącą je przed wylaniem środków, które mogą spowodować nieodwracalne plamy.

Sprzątanie hotelu to także zajmowanie się praniem tkanin, które są umieszczone w korytarzach i pokojach hotelowych. Służą do tego skoncentrowane środki do prania zarówno pościeli i firan, jak i zabrudzonych dywanów. Dzięki temu dywan jest chroniony przed ponownym zabrudzeniem, a jego włókna są bardziej odporne na zużycie.