Nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego, ile Twoje pismo może powiedzieć o Twoim charakterze. Między innymi badaniem tej kwestii zajmuje się grafologia. Czym jeszcze? Zdarza się, że grafolog potwierdza czy określony podpis został złożony przez tę osobę, którą powinien czy może został podrobiony. Dzięki grafologii dowiemy się również kiedy dany dokument został sporządzony oraz na jakim urządzeniu drukującym go stworzono.

Co może powiedzieć o Tobie Twoje pismo?

badanie pismaIstnieją zwolennicy teorii, że pismo może nam wiele powiedzieć o charakterze człowieka. Znajdziemy pasjonatów, którzy poświęcają temu tematowi długie badania. Znaczenie ma wszystko – kształt liter, nacisk na papier przy pisaniu, odległość od linii, zachowane marginesy i tak dalej. Na przykład mówi się, że osoba, która zachowuje idealnie równe marginesy jest silna i zdecydowana, a osoba, której marginesy są falujące jest raczej niezorganizowana i niezdecydowana. Z kolei pismo pochylone w prawo może świadczyć o dużej otwartości i wysokiej komunikatywności. Tak samo za towarzyską jest uznawana osoba, która ma szerokie pismo. A ktoś, kto pozostawia bardzo duże odstępy między słowami jest podobno samotnikiem i nie spieszy się do niesienia pomocy innym. Zatem badanie pisma może nam dać odpowiedź na wiele nurtujących nas pytań na temat osobowości danej osoby. Studia na ten temat są bardzo interesujące.

Badanie charakteru pisma jest niezwykle intrygującym tematem i warto się w niego zagłębić. Możemy dowiedzieć się ciekawych rzeczy zarówno o sobie, o naszym partnerze, jak i o naszej rodzinie i znajomych. Oczywiście trzeba podchodzić z dystansem do wyników tych badań, bo nie zawsze muszą się one przekładać na rzeczywistość, przynajmniej nie w odniesieniu do naszego charakteru.

Wiele ciekawych informacji znajdziesz na http://www.e-grafolog.pl/