Od dłuższego czasu miałam problem ze stanem zapalnym w organizmie. Powracał on co jakiś czas i chociaż nic konkretnego mnie nie bolało moje samopoczucie i odporność znacznie spadała. Wobec tego zaczęłam szukać jakiś ciekawych i innowacyjnych rozwiązań, które mogłyby mi pomóc sobie z tym poradzić. Ostatnio zainteresowałam się terapią tlenem pod ciśnieniem.

Poszukiwania dobrych komór normobarycznych

komora normobaryczna w podkarpackimTaka terapia była możliwa dzięki komorom normobarycznym. W takiej komorze stężenie tlenu jest dużo wyższe niż to, którym oddychamy na co dzień. Wynosi ono około czterdziestu procent. Dodatkowo ciśnienie podwyższone jest do około 1500 hPa. Taka terapia powoduje, że komórki macierzyste w organizmie są lepiej dotlenione. Pomaga to w zwalczaniu wielu chorób, w tym stanów zapalnych i obrzęków. Poprawia także krążenie krwi  w ciele i działa stymulująco na tkanki skóry. Wiele osób korzysta z terapii w komorach normobarycznych, ponieważ spowalnia ona proces starzenia się, poprawia samopoczucie i działa pozytywnie na psychikę. Zachęciło mnie to do skorzystania z takiej formy leczenia. Teraz musiałam jeszcze dowiedzieć się, gdzie znajduje się komora normobaryczna w podkarpackim województwie. Całe szczęście bardzo blisko mnie mieścił się ośrodek, gdzie można było skorzystać z nowoczesnych i innowacyjnych komór normobarycznych. Zdecydowałam się tam zapisać.

Mieli oni bardzo szybkie terminy, dlatego już kilkanaście dni później mogłam skorzystać z konsultacji z lekarzem, który skierował mnie na leczenie tlenem w komorze normobarycznej. Dowiedziałam się, że mój stan zdrowia nie daje żadnych przeciwwskazań na tego typu leczenie. Byłam bardzo zadowolona, ponieważ już po pierwszej sesji w komorze normobarycznej poczułam się o wiele lepiej, a wyniki badań poprawiły się.