Branża jubilerska jest zróżnicowana. Wiele zależy od regionów kraju, a nawet naszego kontynentu. Jubilerstwo to zawód najczęściej przekazywany z ojca na syna, przez co ogólny warsztat i umiejętności różnią się od siebie. Gdzie według mnie są najlepsi jubilerzy w Polsce? Oto kilka miast, które górują według mnie w tej dziedzinie. 

Dobrzy jubilerzy w kraju

Łódź - dobry jubilerTworząc ranking jubilerski na przód wysuwa się kilka głównych miast w Polsce. Są miasta bez których tworzenie takiego spisu nie miałoby sensu, między innymi Wrocław, Kraków oraz Gdynia. Jest jednak miasto, które powoli wychodzi na prowadzenie – powoli lecz konsekwentnie rozwijając się w tej dziedzinie. Tą miejscowością jest Łódź. Badania branży dowodzą, że jeśli chodzi o Łódź – dobry jubiler wykonuje rocznie około czterystu prac jubilerskich. Inaczej mówiąc tworzy własną, unikatową biżuterię. Do badań nie wlicza się pozłacanie, renowacja lub sprzedaż innych produktów. Jest to bardzo dużo w porównaniu z innymi miastami. Widać, że w Łodzi kształcenie nowych jubilerów postępuje w szybkim tempie, a jednocześnie stawia się na jakoś wyrobów. Nie chodzi tylko o pierścionki, mowa też o naszyjnikach, kolczykach, bransoletach i podobnych rzeczach. Można zamówić nawet klamry do paska, albo inne szczegóły, które montuje się do różnych przedmiotów. Na szczęście ceny pozostają równe w całej Polsce. Poza Łodzią dobrze aspiruje Toruń, szczególnie jeśli chodzi o grawerowanie na drobnej biżuterii.

Jubilerstwo to pasja, która niesie ze sobą wiele satysfakcji. Jeśli nie wierzysz mi na słowo, to możesz samemu sprawdzać produkty wykonane przez miejscowych jubilerów. Po jakimś czasie zyskasz taką wprawę, że z daleka rozpoznasz który przedmiot warty jest Twojej uwagi oraz pieniędzy. Na tym hobby możesz zarobić, a także mieć wiedzę niejednokrotnie przydatną w życiu.