Wielu ogrodników zastanawia się nad tym, gdzie mogą kupić do swojego ogrodu piękną borówkę amerykańską. Roślina ta daje soczyste owoce, które są niebywale zdrowe i bogate w liczne witaminy. Decydując się jednak na zasadzenie tej rośliny w swoim ogrodzie warto wiedzieć, która konkretnie odmiana będzie najlepsza. Jaką borówkę amerykańską warto zatem wybrać do swojego ogrodu?

Najlepsza odmiana borówki amerykańskiej do zasadzenia

borówka libertyW poszukiwaniu najlepszej odmiany borówki amerykańskiej do posadzenia w swoim ogrodzie warto wybrać się w tym celu do najbliższego sklepu ogrodniczego. W dużych supermarketach ogrodniczych można często znaleźć specjalne działy, gdzie będziemy mogli kupić najróżniejsze owce oraz warzywa do zasadzenia w swoim ogrodzie. W stacjonarnych sklepach ogrodniczych znajdziemy również borówkę amerykańską, która będzie sprzedawana na sztuki jako sadzonki. Jeśli nie będziemy mogli zdecydować się na konkretną odmianę borówki amerykańskiej, to warto wówczas poprosić o pomoc w wyborze pracownika takiego sklepu. W ostatnim czasie bardzo popularna jest jednak borówka Liberty. To właśnie ta konkretna odmiana borówki amerykańskiej charakteryzuje się tym, ze późno dojrzewa. Tym sposobem będziemy się mogli cieszyć owocami takiej borówki znacznie dłużej w ciągu roku. Największą zaletą jednak tej odmiany borówki amerykańskiej jest to, że jej owoce są nadzwyczaj smaczne.

Owoce tej konkretnej odmiany borówki są jędrne i smaczne, a każda sadzonka daje ich bardzo dużo. To kolejny plus tej odmiany borówki, że daje ona znacznie więcej owoców. Najlepiej w swoim ogrodzie posadzić zatem przynajmniej kilka takich sadzonek, które z czasem będą nas zaopatrywać w zdrowe owoce do przygotowywanie konfitur, ciast oraz przepysznych sałatek owocowych.