W dobie rozwoju elektroniki, informatyzacja wchodzi praktycznie do każdej dziedziny życia. W zasadzie nie ma przestrzeni, która byłaby wolna od wykorzystania różnego rodzaju elektronicznych gadżetów. Podobno jest to szczególnie gratka dla panów, ale nie brakuje również pań zainteresowanych posiadaniem takich „ułatwiaczy życia”. Co ciekawe, elektronikę wstawia się już do wszystkiego – zegarków, inteligentnej odzieży i tak dalej.

Jaki elektroniczny gadżet najciekawszy dla sportowca – zegarek czy kamera?

Zegarek TomTomIstnieje wiele firm nastawionych na produkcję gadżetów dla sportowców. Skupiliśmy się na znalezieniu takich, które mogą stać się przydatne na wyjście w góry. Należy więc zacząć od podstaw – czyli od butów. Buty meindl oferują inteligentne powłoki, regulujące temperaturę. Podobne rozwiązanie posiada namiot turystyczny oraz kilka innych elementów górskiego ekwipunku. Zegarek TomTom z kolei pozwoli nam na pomiar tętna, sprawdzenie lokalizacji poprzez GPS, słuchanie utworów muzycznych, określenie liczby spalonych kalorii czy wychodzonych w ciągu dnia kroków. Jeżeli jesteśmy z elektroniką za pan brat, a świat Internetu i mediów społecznościowych nie ma dla nas tajemnic, to z pewnością ucieszymy się również z prezentu w postaci kamery sportowej TomTomBandit, która nie dość, że oferuje bardzo wysoką jakość nagrywanych filmów, wiele różnych trybów nagrywania, to jest jeszcze bardzo lekka, wygodna i wodoodporna, więc nadaje się nawet do ekstremalnych sportów wodnych.

Elektroniczne gadżety wprowadzają do sportu spore urozmaicenie. Należy jednak zachować umiar, bo można stać się ich niewolnikiem, a przecież to nie one są najważniejszym elementem w sporcie. Mogą one jedynie stanowić pomoc, ale nie powinny przysłaniać nam radości zwyczajnego uprawiania sportu. 

Więcej informacji http://silesiasports.eu