Filmowanie za pomocą drona jest dzisiaj niezwykle dynamicznym i wciąż bardzo szybko rozwijającym się działem nie tylko fotografii, ale i nagrywania filmów. Kamery zamontowane na dronach są coraz bardziej zaawansowane. Spowodowane to jest tym, że jest coraz większa dostępność to w pełni profesjonalnego sprzętu. 

Film z powietrza

filmowanie z powietrzaW dzisiejszych czasach, każdy może mieć drona, a filmowanie z powietrza staje się coraz bardziej popularną metodą robienia zdjęć oraz nagrywania produkcji filmowych. Jednak nie każdy powinien takim dronem operować. Zadanie to wymaga odpowiedzialności i wyobraźni. Operator drona musi sobie wypracować pewne ruchy, które można nabyć podczas wielogodzinnego latania. Drony w pełni profesjonalne posiadają wymienną optykę w kamerach zamontowanych na specjalnych statywach typu gimbal. Statyw taki działa na zasadzie żyroskopu to znaczy stabilizuje obraz nagrywany w kilku osiach. Dzięki temu niwelowane są wszelkie drgania i obraz na filmie jest bardzo gładki. Filmy z powietrza zazwyczaj było wykorzystywane w filmach dokumentalnych aby pokazać otaczającą architekturę lub piękno przyrody. Metoda takiego filmowania staję coraz bardziej popularna wśród osób zajmujących się nagrywaniem filmów na portale społecznościowe. Drony nie są jednak wykorzystywane, tylko do zabawy. Urządzenia te coraz częściej są używane np w celu inspekcji dachu budynku, dokumentowania budowy budynków oraz prezentowania gotowych nieruchomości. Dronem można dotrzeć w każe dowolne miejsce.

Metody filmowania tego typu będą coraz popularniejsze a drony coraz bardziej zaawansowane. Każdy z zawodowych fotografów bądź osób zajmujących się filmem będzie posiadać zezwolenia i licencje na sterowanie dronami, które są obowiązkowe aby móc korzystać z profesjonalnego drona.