Od pewnego czasu coraz więcej słyszy się wśród rodziców małych dzieci o materiale minky. Jest to miękki polar lub pluszowa dzianina, wykonywane w całości z poliestru, odróżniające się od tradycyjnych materiałów swoją niejednolitą powierzchnią. Powierzchnia materiału minky posiada wytłoczone kropki, a w dotyku kojarzy się z materią przypominającą swoją miękkością aksamit. 

Poduszki z materiału minky 

modne poduszki minky dla dzieciPrzy pomocy materiału minky w ostatnim czasie producenci akcesoriów dziecięcych tworzą coraz to nowe produkty. Wszystkie cechują się właściwościami, którymi charakteryzuje się oczywiście sam materiał, a dodatkowo wzbogacone są o inne cechy, płynące bezpośrednio z danego produktu. Weźmy pod uwagę, na przykład, modne poduszki minky dla dzieci. Poduszki, jak na produkt tego typu przystało, przez swoje wypełnienie, mogą być produktem miękkim, średnio twardym lub twardym. Wybór ten w pełni zależy od preferencji naszego dziecka i pozycji, w jakiej najczęściej śpi. Ze względu na takie same kryteria wybieramy rozmiar poduszki. Co jednak daje nam fakt, że poduszka pokryta jest materiałem minky? Generalnie pokrycie materiałem obejmuje jedną stronę poduszki, druga strona wykonana jest z wysokogatunkowej bawełny. Materiał minky nadaje poduszce dodatkowej miękkości i przytulności. Dla wielu dzieci strona wykonana z materiału minky będzie idealna do wtulenia w nią policzka, inne zaś będą dążyły do jej stykania się z rączką, więc będą kierowały tę stronę ku dołowi.  

Dzięki swojej konstrukcji, poduszki minky zaspokoją wszelkie potrzeby dziecka i pozwolą mu właściwie ułożyć się do w pełni komfortowego snu. Dodatkowo na pewno dla większości dzieci będą budziły pozytywne skojarzenia związane ze snem, dzięki czemu sam proces usypiania może przebiegać szybciej niż zwykle.