Są ozdobą sypialni i łazienki, mogą znaleźć się jako dekoracja na stole podczas romantycznej kolacji, a mowa o świeczkach. Szczególnie te zapachowe utorowały sobie drogę do naszych mieszkań i stanowią świetną dekorację.

Jaki rodzaj świeczki wybrać do salonu?

świece ekologiczne do salonuNajpopularniejszym materiałem do wykonania świec jest parafina. Jednak to niebezpieczna i szkodliwa dla środowiska substancja. Świece ekologiczne do salonu najczęściej wykonane są z wosku sojowego, kokosowego lub pszczelego. Te roślinne poza doskonałymi parametrami spalania i przyjemnym żółtym światłem, są również całkowicie bezpieczne, nietoksyczne i wegańskie, co jest kluczowe dla wielu użytkowników. Ważne jest, by były naturalne i biodegradowalne. Wosk pszczeli produkowany jest z przetopionych plastrów pszczelich. Przyczynia się do oczyszczania powietrza i pali się zdecydowanie najdłużej z wyżej wymienionych. Wosk kokosowy to surowiec niezwykle plastyczny, miękki i aksamitny. Z kolei sojowy łatwo jest usunąć z różnych powierzchni. Podczas świadomych zakupów ważne jest, żeby nie zwracać uwagi wyłącznie na sam zapach, bo może być on sztuczną zasłoną przed tym z czego dana świeca jest wykonana. Proces spalania świeczek naturalnych pozbawiony jest dymu i sadzy, nie następuje bowiem kopcenie i wydzielane jest mniej dwutlenku węgla do atmosfery. Oprócz walorów zapachowych wosk świecy naturalnej można użyć także do masażu i pielęgnacji. Głównie dlatego, że temperatura topnienia jest zdecydowanie niższa niż tych zrobionych z parafiny.

Świeczki zapachowe to obecnie must have w sezonie jesienno-zimowym. Ich aromatyczna woń jest ucztą dla zmysłów, pomaga się zrelaksować i wypocząć. Jeżeli chce się żyć w zgodzie z naturą warto troszczyć się o tak małe rzeczy, jak wybór świeczki.