Na chwilę obecną niektóre osoby nie przykładają odpowiednio dużej wagi do kwestii związanej z ocieplaniem. Wiele osób niesłusznie myśli, że wystarczy zadbać o stworzenie odpowiedniego systemu grzewczego. Jednak warto pamiętać, że nawet najbardziej wydajny system grzewczy nie będzie działał efektywnie jeśli nie zadbamy o to by ciepło emitowane przez grzejniki było zatrzymywane w budynkach. 

Skuteczne metody ocieplania domu 

ocieplanie pianką PUR w WarszawieDo niedawna w kwestii ocieplania budynków było w zasadzie wszystko jasne. Mieliśmy do wyboru zainwestowanie w styropian lub też w wełnę mineralną. Na dzień dzisiejszy dość sporo się w tej kwestii zmieniło. Wielką popularność od niedawna zaczęło zyskiwać ocieplanie pianką PUR w Warszawie znaleźć zaś możemy mnóstwo sprawdzonych firm, które na co dzień zajmują się tego typu zadaniami. Na dzień dzisiejszy wyróżnić możemy dwa rodzaje pianki poliuretanowej używanej do stworzenia warstwy izolacyjnej. Pierwszym jej rodzajem jest pianka o strukturze otwartokomórkowej. Taki gatunek pianki wyróżnia się bardzo małą wagą oraz przede wszystkim tym, że pianka ta jest w stanie skutecznie przepuszczać parę wodną. W związku z tym ostatnimi czasy bardzo mocno wzrosło zastosowanie tego typu rozwiązań. Drugi gatunek to pianka zamkniętokomórkowa. W tym przypadku pianka nie przepuszcza pary wodnej ale za to jest nieco bardziej efektywna. Ten gatunek pianki stosuje się najczęściej na budynkach murowanych. 

Na dzień dzisiejszy izolacje natryskowe pianką PUR są niezwykle popularne. Możemy takie izolacje zastosować zarówno na budynkach murowanych jak i drewnianych. Stosuje się je obecnie również w domach szkieletowych. Wspomniana pianka jest nakładana pod bardzo dużym ciśnieniem dzięki czemu może ona skutecznie przylegać do różnych powierzchni.