Niemalże w każdym kraju są legendy o magach żyjących w dawnych czasach, nie wspominając o książkach oraz filmach fantastycznych. Zwykle walczyli oni ze strasznymi potworami, pomagali sprawować rządy królom.

Pokazy magii i wrażenie na publiczności

pokazy magiiW dzisiejszych czasach potworów nie ma, albo o nich nie wiemy, a monarchów jest niewielu, a pomagają im doradcy lub politycy. Jednakże, w dalszym ciągu możemy spotkać w naszych czasach prawdziwego maga. Zwykle pokazy magiczne to miejsce, gdzie możemy ich spotkać. Takie pokazy magii być może nie są zbyt częste, ale na pewno każdy z nich był co najmniej kilka razy w życiu na takowych. Często takie przedsięwzięcia organizuje się w szkołach lub teatrach dla dzieci. Niestety, dorośli często przestają wierzyć w magię, a sztuczki które demonstruje mag uważane są za zwykłe triki lub oszustwa. Często, są to po prostu pokazy iluzjonistyczne, które polegają na wywołaniu u widzów, wrażenia, że na naszych oczach są łamane prawa fizyki, takie jak na przykład unoszenie się w powietrzu – takie sztuczki są widywane na ulicach dużych miast, jak Praga, Londyn czy Kraków. Można więc stwierdzić, iż magia jest łamaniem praw fizyki, a nie czynieniem niemożliwego. Aczkolwiek, można uznać, że każdy z nas na swój sposób może być czarodziejem, bo przecież każdy kiedyś uczynił coś niemożliwego. Być może nie była to lewitacja, ale chociażby naprawienie samochodu o ile nie jesteśmy zawodowymi mechanikami – zwłaszcza w wykonaniu większości kobiet nie byłby to pokaz iluzji, ale w pewnym sensie magia. Tak więc, magikiem można być z zawodu – czyli wykonywać wszelakiego rodzaju pokazy magiczny tudzież iluzjonistyczne.

Także czarodziejem możemy stawać się każdego dnia, niemalże w każdej dziedzinie życia – wybór takowej chwili zależy tylko od nas samych.

Więcej na http://panzabek.pl