W obecnych czasach rodzice mają znacznie większy wybór zabawek niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu. To ma swoje wady i zalety i na pewno sprawia, że wybór optymalnej zabawki jest dość ciężki. Dlatego warto kierować się bezpieczeństwem i jakością.

Owoce i warzywa z drewna

drewniane owoce i warzywa dla dzieciDzieci swoje pierwsze zabawki otrzymują już mając kilka tygodni, choć jeszcze nie potrafią się nimi bawić. Mogą to być przytulanki, klocki, lalki czy samochodziki, ale poza nimi ważne są też zabawki edukacyjne. Jak wiadomo maluchy oswajają się z wieloma problemami właśnie przez zabawę, dlatego też nie bez powodu otrzymują od rodziców przyrządy jakie używają stomatolodzy czy lekarze, bo dzieci boją się wizyt i tych specjalistów. Podobnie jest z jedzeniem warzyw i owoców, gdzie maluchy często bez powodu przestają jeść dane produkty. Wtedy świetną zabawką będą drewniane owoce i warzywa dla dzieci, które z pewnością znaleźć można w większości sklepów z zabawkami. Są znacznie mniejsze od prawdziwych produktów spożywczych, aby mogły ysię zmieścić małych raczkach. Ciekawe są modele, które można kroić, gdyż składają się z dwóch części połączonych rzepem. Dzięki temu przy użyciu drewnianego noża, maluchy mogą samodzielnie kroić pomidory, marchew, ogórka czy bakłażan. Są to zabawki przeznaczone dla dzieci już od dwunastego miesiąca życia, ponieważ są ekologiczne, bezpieczne i lekkie. Maluchy nie będą w stanie ich połknąć, bo są zbyt duże. Wyglądem owoce i warzywa do złudzenia przypominają prawdziwe produkty, zatem dzieci chętnie po nie sięgają.

Dzieki drewnianym owocom i warzywom, dzieci poznają je nie tylko z nazwy, ale również z wyglądu. Mogą się bawić nimi w szefa kuchni i przygotowywać coś do jedzenia jak mama. Ze względu na bezpieczeństwo dzieci, drewniane zabawki są malowane farbami wodnymi.