Nikt nie lubi zostawiać samochodu u mechanika, ponieważ za każdym razem wiąże się to z wydatkiem conajmniej kilkuset złotych. Niestety takie wizyty prędzej czy później są nieuniknione. Jednak jest coś, co możemy zrobić, aby takie wizyty były możliwie rzadkie, a mianowicie musimy w odpowiedni sposób zadbać o swój samochód, dzięki temu będzie on nam służyć bezawaryjnie przez długi czas.

Lepszy olej silnikowy dzięki dodatkom

dodatek do oleju silnikowego dieslaDbać o samochód możemy na różne sposoby. Jeśli chcemy się przez długi czas cieszyć bezawaryjną eksploatacją samochodu, to musimy o niego dbać w sposób kompleksowy. Przede wszystkim musimy zadbać o silnik. Sama wymiana oleju co kilkanaście tysięcy kilometrów przebiegu nie wystarczy. Jest to taka podstawowa czynność, którą bezwzględnie musimy wykonywać, ale jest ona niewystarczająca. Powinniśmy zastosować specjalny dodatek do oleju silnikowego. Dodatek do oleju silnikowego diesla wydłuża żywotność jednostki napędowej nawet o czterdzieści procent, co jest bardzo dobrym wynikiem. Dzięki takim dodatkom olej znacznie lepiej smaruje wnętrze silnika, dzięki temu zmniejszona jest siła tarcia pomiędzy poszczególnymi elementami w silniku. Im mniejsza siła tarcia, tym wolniej zużywają się podzespoły jednostki napędowej w naszym samochodzie, a sama jej praca jest znacznie równiejsza i cichsza. Dzięki temu zyskujemy dużo większy komfort jazdy. Dodatek należy dodawać do oleju przy każdej wymianie. Musimy zachować odpowiednie proporcje.

Zakupu takiego preparatu możemy dokonać w dobrych sklepach motoryzacyjnych lub zamówić przez internet. Sposób użycia jest szczegółowo opisany na opakowaniu preparatu. Wystarczy zastosować się do zaleceń producenta, a będziemy mieli pewność, że nasz silnik będzie poprawnie funkcjonował przez dłuższy czas.