Urządzając łazienkę często spotykamy się z dylematem, czy zdecydować się na wannę, czy na prysznic. W bardzo małych pomieszczeniach problem ten rozwiązuje się sam, bo prysznic okazuje się tam jedynym wyjściem. Jednak im większa łazienka tym większe możliwości. Zwolennicy pryszniców podkreślają ich praktyczność i możliwość szybkiego umycia się, natomiast ci, którzy wolą wanny doceniają możliwość relaksowania się wieczorami w gorącej wodzie.

Elegancka wanna w domowej łazience

biała wannaPo wielu latach mieszkania w bloku w końcu będziemy przeprowadzać się z mężem i dziećmi do nowego domu. Obecnie jesteśmy na ostatnim etapie przygotowań, a mianowicie urządzamy wnętrza. Największym wyzwaniem decyzyjnym, ku naszemu zaskoczeniu, okazały się łazienki. Jedna znajduje się na parterze, druga na piętrze i początkowo zakładaliśmy, że w obu pojawi się prysznic, jednak z czasem zaczęły pojawiać się inne pomysły. Ostatecznie w łazience obok sypialni znalazła się duża biała wanna, która będzie idealnie pasowała takim miłośnikom długich kąpieli jak ja. Mi zależało na tym, żeby wanna sama w sobie nie była tylko i wyłącznie praktycznym urządzeniem w łazience, ale też żeby stała się dekoracją. Wybrałam więc wannę głęboką, o dość nietypowym kształcie, która na pierwszy rzut oka wydaje się mniejsza, niż jest w rzeczywistości. Jest dyskretnie wyprofilowana w taki sposób, żeby zapewnić jak największy komfort w trakcie kąpieli. Jeszcze nie miałam okazji korzystać z niej w stu procentach, ale przymierzałam na sucho i siedziało się cudownie.

Wanny mają swój, cokolwiek nie dobrego nie mówiłoby się o prysznicach, to właśnie wanny pomagają się najlepiej zrelaksować. Dlatego namówiłam męża, żeby w co najmniej jednej z naszych dwóch łazienek pojawiła się właśnie wanna, najlepiej duża i wygodna. Znaleźliśmy wygodną, dobrze wyprofilowaną wannę, która prezentuje się bardzo elegancko.