Większość ludzi lubi się otaczać roślinami, gdyż nie tylko pięknie wyglądają, ale przede wszystkim produkują tlen. Ich obecność w domu może przynieść wiele korzyści, dlatego warto o nie odpowiednio dbać, żeby pięknie wyglądały.

Z czego są produkowane przyśpieszacze wzrostu roślin?

przyspieszacz wzrostu roślinO uprawie roślin z pewnością najwięcej wiedzą rolnicy, ogrodnicy czy sadownicy, którzy na co dzień się zajmują ich uprawą. Roślina sama od sobie nie będzie silna i dorodna, ponieważ potrzebuje do tego odpowiedniego wsparcia. Przeważnie są to nawozy, ale również przyspieszacz wzrostu roślin, który oddziałuje na procesy zachodzące wewnątrz rośliny. Jest to całkowicie naturalny preparat, który może być stosowany w sadownictwie, ogrodnictwie czy roślinach domowych. W składzie biostymulatorów znajdziemy substancje, których działanie stymuluje rozwój rośliny i procesy życiowe. Mogą to być fitohormony, czyli naturalne regulatory wzrostu, bioregularory, które są substancjami pochodzenia roślinnego i należą do nich fenole czy kwas salicylowy. Nie brakuje w nich organizmów antagonistycznych, czyli bakterii i grzybów, które zwiększają tempo biologicznego rozkładu. Ponadto w stymulatorach zawarte są witaminy, makroelementy i białka, które są niezbędne roślinom do prawidłowego rozwoju. Biortymulatory są powszechnie dostępne w sklepach ogrodniczych w formie płynu lub granulatu. Dzielą się preparaty do stosowania w ogrodnictwie, sadownictwie, roślinach ozdobnych czy zbożach. Są naturalne i bezpieczne dla roślin oraz środowiska.

Biostymulatory wzrostu roślin nie są drogie, bo kupimy je już za niecałe trzydzieści złotych. W kwestii stosowania należy się trzymać zaleceń producenta, który określa, kiedy powinno się je aplikować do gleby. Przeważnie zalecane jest kilka razy w roku.