Wybór odpowiedniego materiału na podłoża do tarasu nie jest łatwy. W sklepach budowlanych znajdziemy wiele możliwości, często takich, które są nam nieznane. Cały czas pojawiają się nowości, jak i nowe usługi. Co warto wybrać?

Deski kompozytowe są odporne

deski kompozytowe w warszawskich sklepachObecnie jednym z najczęściej spotykanych rozwiązań są deski kompozytowe w warszawskich sklepach. Czym jest kompozyt? Jest to połączenie wiórków drewnianych z tworzywami sztucznymi. Dzięki temu takie deski są jednocześnie bardziej odporne na wodę i zmiany temperatury niż samo drewno, ale również wyglądają lepiej niż samo tworzywo. Deski kompozytowe montuje się podobnie jak deski drewniane, ale nie trzeba ich tak izolować. Jak zatem widać deski kompozytowe są wytrzymałe, jednak ich wygląd nie każdemu będzie odpowiadał, ponieważ mają one mało wariantów kolorystycznych. Nadal popularne są deski drewniane. Samo drewno jak już było wspominane nie znosi dobrze wilgoci, zatem deski powinny być zabezpieczane i konserwowane, żeby woda nie wchodziła w nie. Wtedy takie deski mogą gnić, ich struktura się osłabi. Drewno wymaga zatem od nas więcej pracy, niż kompozyt. Zupełnie innym rozwiązaniem są płytki ceramiczne. Kładzie się je na wylewkę betonową tak samo jak kafle w kuchni czy łazience. Płytki powinny być mrozoodporne, żeby nie pękały pod wpływem niskich temperatur. Powinny też mieć wysoką klasę ścieralności, bo przecież taras będzie intensywnie użytkowany. Nie tylko się po nim dużo chodzi, ale też przesuwa się meble. Przez to łatwo o zarysowania. Płytki jednak są łatwe do czyszczenia i nie wymagają konserwacji. Są bardzo trwałe i łatwe do położenia.

Zatem jeśli nie wiemy co wybrać to powinniśmy wybrać deski drewniane jeśli interesuje nas estetyka, kafle, jeśli interesuje nas wygoda lub deski kompozytowe jeśli chcemy mieć  jedno i drugie.