Często niedocenianym elementem dekoracyjnym stosowanym w wystroju wnętrz jest oświetlenie. Rozprowadzenie instalacji świetlnej jest niezbędne w każdym domu, jednak ważne jest także to jak będą wyglądały nasze żyrandole, lampy oraz listwy halogenowe. Odwiedzając stacjonarny salon oświetleniowy lub internetowe sklepy z tym asortymentem znaleźć możemy wiele propozycji gustownego oświetlenia.

Wybór eleganckiego oświetlenia do łazienki

eleganckie oświetlenie łazienkoweZarówno salon, sypialnia, jak i łazienka nie mogą się obyć bez światła. Ta ostatnia musi być bardzo dobrze doświetlona, ponieważ zazwyczaj jest w niej niewielkie okno lub nie ma go wcale. Zalety odpowiedniego światła w łazience dostrzegają głównie kobiety wykonujące codziennie rano perfekcyjny makijaż lub mężczyźni, którzy muszą dokładnie golić się przed wyjściem do pracy. W zależności od stylu w jakim zaaranżujemy nasze pomieszczenie oraz jego wielkości wybrać możemy gustowne plafony, dyskretne kinkiety, a także nowość na rynku jaką są podświetlane lustra. Każde eleganckie oświetlenie łazienkowe cechuje estetyczny wygląd i nawiązanie do klasyki. Są to między innymi efektowne plafony z rozpraszającymi światło kryształkami otoczone szklaną oprawę z chromowanymi elementami. Dla osób lubiących styl nowoczesny dostępne są białe, szklane kule kojarzące się z prostotą i estetycznością. Można je zawiesić na suficie lub na ścianie.

Jeśli mamy dużą łazienkę możemy umieścić w niej więcej niż jedno źródło światła. Jeśli umieścimy w oprawach żarówki o różnej mocy, będzie to stanowić dodatkową oszczędność energii. Nie zawsze potrzebujemy tak wiele światła do każdej czynności np. prania. Najlepszym rozwiązaniem jest oświetlenie naścienne połączone ze źródłem światła przy lustrze. Zapewni to optymalne doświetlenie w każdej sytuacji.