Każdy mężczyzna, który decyduje się na zapuszczenie brody lub wąsów wiem, że wiąże się to z pewnymi obowiązkami. Wydaje się, że mężczyzna z zarostem ma łatwiej ponieważ nie musi się golić. Tym samym poranna toaleta zajmuje mu o wiele mniej czasu. Nic bardziej mylnego.

Jak ważna jest pielęgnacja wąsów?

wosk do wąsów percy noblemanZadbany zarost to podstawa dobrego wyglądu każdego faceta. Trzeba zatem o niego odpowiednio dbać i regularnie go przycinać. Percy nobleman to marka stworzona od początku do końca z myślą o męskich potrzebach. Przy zapuszczaniu zarostu ważna jest zarówno pielęgnacja skóry na twarzy jak i samych włosów. Należy je myć odpowiednimi produktami, wyczesywać oraz utrwalać produktami do stylizacji. Dopiero wtedy zarost prezentuje się okazale, jest błyszczący i rośnie równomiernie. Najtrudniej jest utrwalić długie wąsy. Obecnie gruby zarost staje się coraz modniejszy, nawet wśród młodych mężczyzn. Sumiaste wąsy prezentują się niezwykle wytwornie jeśli zostaną odpowiednio ułożony i wypielęgnowane. W tym celu warto zakupić wosk do wąsów Percy Nobleman. Podczas zapuszczania wąsów dla mężczyzny ważny jest każdy dodatkowy milimetr. W tym czasie większość mężczyzn rezygnuje z podcinania zarostu, woli bowiem zaczekać, aż urośnie on do odpowiedniej długości. Jest to jednak błąd. Warto regularnie podcinać zarost, dzięki temu od samego początku można mieć kontrolę nad kształtem brody czy wąsów. Później o wiele łatwiej będzie je układać wedle własnych upodobań.

Chociaż można korzystać z usług profesjonalisty to również samodzielnie w domu można nauczyć się pielęgnować i podcinać wąsy. Dzięki Percy Nobleman, które oferuje kosmetyki do pielęgnacji skóry, woski utrwalające do brody, wąsów oraz włosów i akcesoria jak szczotki do wyczesywania, nożyczki i trymery.