Kobiety uwielbiają się przebierać i robić zakupy odzieżowe. Jeżeli mieszkają z mężczyzną, to z pewnością większość szafy zajmują jej ubrania. Także obuwie należy do tej części garderoby, którą cześć kobiet kolekcjonuje. 

Czy buty ze skóry są trwałe?  

czółenka damskie skórzaneW lecie kiedy temperatura przekracza trzydzieści stopni, to jedynym akceptowalnym obuwiem są sandały, aby umożliwić skórze oddychanie. Natomiast im bliżej zimy, tym chłodniejsze dni się robią i coraz cieplej się ubieramy. Wyróżniamy przejściowe buty jesienne i zimowe, które są ocieplane. Czółenka damskie skórzane są najczęściej na niewielkim, parocentymetrowym obcasie, koturnie, lub na płaskiej podeszwie. Jesień obfituje w deszcz i niskie temperatury, dlatego najlepsze na taką pogodę są botki, czółenka i gumiaki. W sklepach dostaniemy obuwie wykonane ze skóry, z dermy, gumy, a także z zamszu. Na jesień najlepsze są skórzane, gdyż przepuszcza ona powietrze i nie pozwala się stopie spocić, ale za to wymaga odpowiedniej pielęgnacji, gdyż łatwo przemoczyć skórzane buty. Konieczne jest właściwe impregnowanie obuwia, aby zabezpieczyć powierzchnię skóry i utworzyć na niej niewidzialny film ochronny, który spowoduje, że woda będzie po butach spływać jak po kaczce. Czółenka damskie są najczęściej wkładane na stopy i mogą mieć czubki zaokrąglone, albo do szpica. Także należy zwrócić uwagę na podeszwę, czy jest mocno przytwierdzona do buta, ponieważ chodząc w deszczową pogodę, łatwo i rozklejenie jej warstw i dostanie się wody do środka. 

Buty skórzane jak najbardziej są trwałe, ale wymagają systematycznej pielęgnacji. Kiedy spadnie śnieg, czółenka trzeba będzie zamienić na cieplejsze kozaki, gdyż nie są one ocieplane, a podeszwa jest dużo cieńsza niż w butach zimowych. Dostaniemy je we wszystkich możliwych kolorach.