Dysze są najstarszym, a zarazem najskuteczniejszym i sprawdzonym sposobem do czyszczenia rur. Wśród nich możemy wyróżnić dysze standardowe, trójkrawędziowe, rotacyjne, rotacyjne ze strumieniem czołowym, czy dysze radialne.

Do czego służą dysze?

dysze ciśnienioweDysze ciśnieniowe tego typu nadają się idealnie do czyszczenia kanalizacji i udrażniania systemów sanitarnych. Na rynku istnieje wiele rodzajów dyszy, które każda z nich służy do czyszczenia innego rodzaju rur. Dysze o kształcie owalnym zapewniają bardzo szybkie efekty dzięki wstecznemu odprowadzeniu wody. Dysze tego rodzaju idealnie nadają się do czyszczenia rur o mniejszych średnicach, stosunkowo długich i zanieczyszczonych. W przypadku, gdy chcemy wypłukać szlam czy normalne osady bardzo dobrze sprawdzą się natomiast dysze stożkowe wypłukujące. Dysze cechują się silnym strumieniem, który pozwala na efektywne i dość tanie czyszczenie powierzchni, które wydają się trudno osiągalne. Dysze ciśnieniowe na rynku możemy zakupić w wielu sklepach zajmujących się hydrauliką i sprzątaniem sanitarnym. Każdy ich rodzaj różni się zastosowaniem i rodzajem powierzchni, które zamierzamy poddać czyszczeniu. Jeśli mamy problem z doborem odpowiedniej dyszy zawsze możemy skorzystać z porady profesjonalisty, czy to osoby indywidualnej posiadającej specjalistyczną wiedzę, czy firmy z branży sanitarnej. Koszt takiej usługi waha się w okolicach 100 złotych, ale możemy mieć pewność, że zostanie wykonana prawidłowo i bez naszej ingerencji.

Dysze ciśnieniowe wymagają również specjalistycznego sprzętu do zamontowania, także najbardziej opłacalną inwestycją będzie wynajęcie firmy, która profesjonalnie podejdzie do tematu. Czyszczenie rur powinno się wykonywać raz do roku, lub częściej w zależności od ich stanu.