Wybór oleju silnikowego ma ogromne znaczenie. Pełni on bowiem szereg funkcji, dzięki którym możliwa jest odpowiednia praca jednostki napędowej. Sama jego jakość wpływa na żywotność pracujących elementów silnika oraz jego osprzętu w postaci turbosprężarki czy łańcucha rozrządu. Zmniejsza on tarcie pomiędzy pracującymi elementami, a także zużycie paliwa.

Najlepszy producent olejów silnikowych

oleje yacco do silnikaWłaściciele samochodów powinni pamiętać, że olej silnikowy należy terminowo wymieniać, a także utrzymywać jego właściwy poziom, który ma znaczenie w przypadku sprawności oraz trwałości silnika. W skład oleju silnikowego wchodzi baza olejowa, która stanowi około 80% oraz regulatory lepkości. Lepkość określa zachowanie oleju silnikowego w danej temperaturze co sprawia, że zachowuje się on stabilnie zarówno w przypadku niskiej jak i wysokiej temperatury. Lista producentów oleju silnikowego jest tak długa, że ciężko wybrać najlepszego spośród nich. Niewątpliwie jednak oleje yacco do silnika są godnymi uwagi. Renomę firmy warto podkreślić własnym nowoczesnym laboratorium, którym dysponują w Normandii. Jakość ich oleju ma znaczący wpływ na żywotność oraz niezawodność samochodu. Przed zakupem oleju powinniśmy jednak dokładnie przyjrzeć się instrukcji auta, która określa specyfikację oleju silnikowego, a także przebieg, po jakim powinno się go wymienić. Z kolei poszczególni producenci podają jaka ilość oleju jest niezbędna do wymiany. Jeśli znamy dokładną specyfikację oleju silnikowego bez najmniejszych problemów możemy wyszukać go u ulubionego producenta

W wielu przypadkach kupując używany samochód nie mamy dostępu do instrukcji informującej nas o specyfikacji oleju. Wówczas warto skorzystać z wyszukiwarek umieszczonych na wielu stronach producentów. Należy podać markę auta, model, rocznik, pojemność silnika, a także rodzaj paliwa, aby otrzymać informację o specyfikacji oleju.