W konopiach występuje ponad sto substancji czynnych, czyli fitokannabinoidów, ale tym najważniejszym jest kannabidiol (CBD). Jest tak, ponieważ wykazuje on właściwości lecznicze, co nie jest domysłem ani spekulacją, lecz naukowo dowiedzionym faktem.

Dlaczego warto przyjmować olej CBG?

olejek cbg 10 procentNiemniej jednak, pamiętać trzeba, że w olejkach konopnych występuje, nie tylko CBD, ale też inne substancje o właściwościach terapeutycznych. Jedną z nich jest kannabigerol (CBG), który w działaniu jest bardzo podobny do kannabidiolu, ale klasyfikowany jest jako nieco słabszy od niego. Natomiast zauważyć trzeba, że również wykazuje właściwości przeciwbólowe, przeciwpsychotyczne, rozluźniające i przeciwzapalne. Z uwagi na fakt iż kannabigerol zaliczono do fitokannabinoidów o lżejszym, od CBD, działaniu, to jego cena jest bardzo rozsądna. Wszak olejek CBG 10 procent kupić można już za pięćdziesiąt złotych. Nie jest to wiele, szczególnie, że oleje to koncentraty, więc jedna, wydawać by się mogło mała, buteleczka stanowi zapas na około miesiąc – półtora codziennego przyjmowania. Co ważne, w sklepach konopnych, nabyć możemy olejki CBG od polskich, jak i zagranicznych producentów, toteż ich wybór jest, podobnie, jak olejów CBD, bardzo szeroki. Jeżeli chodzi natomiast o ich przechowywanie, to należy zdawać sobie sprawę iż są bardzo wrażliwe na promieniowanie UV oraz wilgoć, w związku z czym trzeba zapewnić im miejsce zaciemnione i suche.

Osoby testujące działanie olejków z CBG, podkreślają, że ich właściwości są bardzo zbliżone do tych, reprezentowanych przez oleje CBD. Niemniej jednak różni je cena, co prowadzi do tego, że sięga po nie coraz większa liczba konsumentów, tak początkujących, jak i doświadczonych w stosowaniu tych produktów konopnych.