Izolacja natryskowa to metoda ocieplania powierzchni, która w Polsce jest wykorzystywana z dobrym skutkiem już od dobrych kilku lat. Niemniej nadal osób nie wie czym wyróżnia się ta technologia i co za tym idzie z jakich powodów może być ona dla nas korzystać. Co zatem o metodzie natryskowej warto wiedzieć? 

Zalety izolacji natryskowej

izolacja natryskowa gorzówIzolacja natryskowo to metoda ocieplania powierzchnie, która znacząco odróżnia się na tle innych, dostępnych rozwiązanie. Z  czym to się wiąże. Przede wszystkim na uwagę zasługuje sam materiał ocieplenie, którym w tym wypadku jest pianka poliuretanowa, która to jest za pomocą specjalnych pistoletów nanoszona na powierzchnie. Wystrzeliwana pod dużym ciśnieniem jest niezwykle łatwa i szybka w aplikacji – co stanowi tu bardzo dużą zaletę, jednocześnie pianka po naniesieniu na powierzchnię szybko zwiększa swój rozmiar a co za tym idzie bardzo łatwo mia dotrzeć także w miejsca trudno dostępne, a to znowuż umożliwia skuteczną redukcje mostków termicznych. Na plus także należy zaliczyć to że pianka nie nie jest szkodliwa, a co za tym idzie w trakcie wykonywania ocieplenie domownicy nie musza opuszczać swojego lokum, konieczne jest natomiast odpowiednie zabezpieczenie poddasza przez ewentualnymi zabrudzeniami. Samo wykonanie izolacji to chwila jednak czas oczekiwania na termin ekipy to już inna sprawa. Izolacja natryskowa gorzów to dla przykładu średni czas oczekiwania w granicach dwóch tygodni, w dużych miastach czas realizacji sięga nawet miesiąca – warto jednak zaznaczyć, że w przypadku innych metod jest podobnie. Z racji czego nie powinien być to jakoś szczególnie duży problem.

Izolacje natryskowe to rozwiązanie, które ma wiele zalet, dlatego na dzień dzisiejszy jest jedną z ciekawszych opcji, jeśli chodzi o wykonywanie ociepleń zarówno dachów i poddaszy, jak i fundamentów czy wszelkiego rodzaju pomieszczeń gospodarczych oraz magazynowych.