Często pracodawcy boją się podpisywać umowy z pracownikami tymczasowymi, gdyż później mogą być problemy na przykład w kwestii ich legalności. Nie jest to słuszne stanowisko, ale wszelkie obawy można łatwo zniwelować, korzystając z agencji pracy, która podpisze takie umowy w naszym imieniu, a nawet zajmie się przeprowadzeniem całego procesu rekrutacyjnego dla nas.

Jak legalnie zatrudnić pracowników tymczasowych w przedsiębiorstwie?

pracownicy tymczasowi toruńW przypadku zainteresowania pracownikami tymczasowymi, musimy zwrócić się o pomoc do agencji pośrednictwa pracy. Mają oni swoje biura na terenie całego kraju, a nawet poza nim więc znalezienie pracowników do zbioru truskawek czy ogórków albo do pracy w lokalu gastronomicznym, gdy jest wiele pracy w trakcie sezonu turystycznego, nie powinno stanowić dla nas najmniejszego problemu. Jeżeli potrzebni nam są wykwalifikowani pracownicy tymczasowi Toruń będzie dobrym miejscem, aby ich poszukać. Zrobić za nas może to agencja pracy, która specjalizuje się w takich działaniach i szybko przeprowadzi skuteczną akcję nagłaśniającą rekrutację do naszej firmy, co będzie istotne zwłaszcza wtedy, gdy będziemy potrzebować wielu pracowników. Po stronie agencji będą też takie rzeczy jak na przykład organizacja kwater dla tych pracowników, a także zajęcie się transportem do miejsca pracy, na pole albo do zakładu pracy, w którym będą zatrudnieni.

Umowy, które będą podpisywali pracownicy, będą świadczyły o tym, że to agencja pracy jest ich pracodawcom, więc nie będziemy musieli przejmować się tym, że pracownicy mogą mieć wobec nas jakiekolwiek roszczenia finansowe lub prawne. Wszystkim nieprawidłowość będzie winna agencja, a my nie będziemy musieli martwić się ewentualnymi pozwami, gdy coś pójdzie nie tak, za to będziemy mieli wykonaną prace.