Wybór desek na podłogi jest teraz tak duży, że niezależnie od tego, jakie wnętrze chcemy wykończyć, na pewno znajdziemy odpowiednie rozwiązanie, które będzie pasowało pod względem swojego wyglądu do wybranej przez nas stylistyki. Pozwoli nam to na wykończenie pomieszczenia w taki sposób, jaki będzie według nas najbardziej adekwatny.

Co charakteryzuje dębową deskę podłogową?

wyjątkowa deska podłogowa dębowa surowaWnętrza starych kamienic charakteryzują się przede wszystkim wysokim sufitem oraz drewnianą podłogą ułożoną z desek. Jeżeli też chcemy taką posiadać, możemy zdecydować się na jedno z kilu dostępnych rozwiązań, takich jak na przykład drewniany parkiet lub podłoga z desek albo panele podłogowe. Wybierając podłogę z desek musimy wiedzieć, jakie deski sprawdzą się najlepiej oraz który z gatunków drewna wymagać będzie dodatkowej konserwacji, a który nie. Taką wiedzę najlepiej będzie uzyskać od praktyków, którzy zajmują się układaniem takich podłóg na co dzień i obcują nieustannie z używanymi materiałami, a także odnawiają stare podłogi i wiedzą, jak wyglądają one po upływie dłuższego czasu. Jeżeli interesuje nas wyjątkowa deska podłogowa dębowa surowa to najlepiej kupić ją prosto od producenta. Nie będziemy mieć zapewne problemów z tym, żeby znaleźć w naszej okolicy zakład zajmujący się produkcją surowych desek podłogowych, szczególnie z tak szlachetnego materiału, jakim jest drzewo dębu cieszące się dużą popularnością.

Jedną z cech desek z dębu jest ich wytrzymałość. To długowieczne drzewo jest bardzo twarde i najlepiej będzie stosować je w pomieszczeniach, w których jego kontakt z wilgocią będzie ograniczony do minimum. Jeżeli zdecydujemy się na dodatkową warstwę ochronną, możemy znacznie wydłużyć czas, w którym nasze deski nie będą skrzypiały, ani się nie powykrzywiają.