Nie każdy potrafi sam wybrać rower, zwłaszcza, że producentów i modeli, jest tak wiele, iż nietrudno o mały zawrót głowy. Zwłaszcza jeśli tak naprawdę nie wiemy, czego szukamy i po prostu chcemy mieć dobrej jakości jednoślad. W takiej sytuacji warto zapoznać się z ofertą rodzimego Rometu. 

Czy rowery górskie Rometu są wytrzymałe?

rower górski rometBazą rowerów górskich od Rometu jest bardzo przyjemnie dla oka wyprofilowana, aluminiowa rama, wsparta na kołach w rozmiarze dwudziestu ośmiu lub dwudziestu dziewięciu cali. Znajdziemy też koła dwudziesto siedmio i pół calowe, jednak są one z reguły domeną rowerów damskich. Romet postawił na nowoczesną technologię, dzięki czemu ramy jego rowerów, mimo, że solidne i wytrzymałe, są bardzo lekkie. To ma duży wpływ na całkowita masę roweru, a logicznym jest, że im lżejszy jednoślad, tym lepiej. Bowiem lżejsze pojazdy zawsze są bardziej zwrotne i znacznie lepiej spisują się w zakrętach. Rower górski Romet to nieduży wydatek, ponieważ ta firma ma jedną z najbardziej korzystnych cenowo ofert na rynku. Modele z podstawowym wyposażeniem i bez szczególnych udogodnień dostaniemy już za tysiąc dwieście-tysiąc pięćset złotych. Natomiast „górale” z nieco wyższej półki, to koszt około dwóch-trzech tysięcy, w zależności od modelu. Warto zauważyć, że na rowerach tej firmy jeżdżą również zawodowcy, mowa tu zwłaszcza o kolarzach szosowych oraz zawodnikach startujących w zawodach MTB oraz XTC. Rowery górskie wcale nie muszą być drogie, by trzymać poziom, co Romet niejednokrotnie już udowadniał. 

Warto zastanowić się nad wyborem roweru tej marki, ponieważ za stosunkowo niewielkie pieniądze, dostajemy produkt tej samej jakości, za który, u konkurencji zapłacilibyśmy co najmniej kilkaset złotych więcej. To mocny argument, który dla wielu klientów jest tym, który finalnie decyduje o zakupie.