Po ulicach naszego kraju jeździ wiele samochodów. Różne modele i marki, ale większość z nich ma zamontowaną instalację gazową, ponieważ jest to o wiele tańsze rozwiązanie niż jazda na benzynę czy diesla. „Na gazie” można zaoszczędzić ponad połowę pieniędzy jaką musielibyśmy przeznaczyć na zakup benzyny czy diesla.

Instalacja gazowa – opłacalność montażu

montaż lpg w RzeszowieW Internecie możemy znaleźć dużo informacji na temat instalacji gazowych. Możemy dowiedzieć się między innymi jakie wyróżnia się generacje oraz do jakich modeli samochodów one pasują jak również jakie będziemy musieli ponieść koszty związane z ich montażem, ale to nie wszystko. Przeciwnicy samochodów na gaz próbują przekonać nas, że decyzja o montażu LPG jest błędna. Dlaczego? Według nich dlatego, że części silnika szybciej się zużywają, ale czy to prawda? Tak, ale tylko wtedy gdy mechanik zamontuje złą instalację gazową. Złą czyli zbyt silną lub za słabą, dlatego bardzo ważny jest wybór doświadczonego mechanika, który zna się na swoim fachu. A to nie jest łatwe, ponieważ na rynku jest mnóstwo warsztatów zajmujących się montażem LPG. Warto jednak poświęcić trochę czasu na to by znaleźć profesjonalistę. Wtedy będziemy mieli pewność, że montaż lpg w Rzeszowie był opłacalny zarówno dla nas jak i naszego portfela, gdyż koszty związane z montażem bardzo szybko się zwrócą. Właśnie ze względu na niskie koszty eksploatacji samochodu wiele osób tak chętnie decyduje się na montaż LPG.

Sama mam samochód, w którym zamontowana jest instalacja gazowa. Samochód sprawuje się świetnie a przede wszystkim bardzo rzadko się psuje co przeczy tym co niektórzy twierdzą na temat psucia się aut po montażu LPG. Jestem bardzo zadowolona, ponieważ płacę o wiele mniej niż w przypadku gdybym miała kupować benzynę.