Wiele osób uważa, że tapety ścienne są niepraktyczne. Ja również przez jakiś czas należałam do takiego grona osób. Jednak po przeczytaniu kilku artykułów, wysłuchaniu opinii znajomych i profesjonalistów, zmieniłam moje dość negatywne zdanie.

Tapety ścienne dla każdego

tapety ścienneTak naprawdę nowoczesne tapety ścienne cena są dla każdego. Jeśli mamy dziecko, psa lub kota, nie eliminuje nas to jako posiadaczy tapety. Jej cena również jest bardzo obiecująca. W zależności od wzoru i koloru, możemy coś kupić za przyzwoite pieniądze. Tapeta jest praktyczna z wielu powodów. Po pierwsze mamy obecnie tzw. tapety zmywalne. Jeśli dziecko nam zabrudzi tapetę kredkami, nie jest to już żadnym kłopotem. Bez trudu możemy ją wyszorować ściereczką i cieszyć się dalej jej blaskiem. Ponadto tapeta jest dużo wytrzymalsza od farby. Gdy byłam mała, moi dziadkowie położyli w swoim pokoju tapetę. Była to dość zwykła szaro-niebieska tapeta, która idealnie komponowała się ze skomplikowanymi kasetonami. Cieszyli się z takiego dzieła i wierzyli, że wystarczy im ona na lata. Ja i reszta mojej rodziny wątpiliśmy w to. Nie była ona zmywalna, a kolor też nie był zbyt praktyczny. Jednak po kilku latach tapeta dziadków wciąż była bardzo ładna, a kolor niesamowicie nasycony. Natomiast mój żółty kolor w pokoju całkowicie wyblakł. Nie znam się aż tak dobrze na tapetach, ale zdecydowanie są one trwałe. Ich kolor również tak szybko nie blaknie. Gdy nam się dany wzór znudzi, łatwo możemy zerwać wszystko ze ścian. Z farbą czasami jest duży kłopot, jeśli na ciemniejszy odcień, chcielibyśmy nałożyć jakiś bardzo jasny kolor.

Myślę, że tapeta jest praktyczniejsza niż farba i nie rozumiem czemu ludzie na lata zapomnieli o tym materialne. Teraz na szczęście się do niego wraca, a ludzie mają różnorodne pomysły na zaaranżowanie z nią wnętrza.