Jeśli w naszym domu planujemy wymianę drzwi lecz nie dysponujemy zbyt dużą ilością wolnego miejsca, warto zastanowić się nad skorzystaniem z mniej oczywistych rozwiązań. Jednym z nich są drzwi przesuwane, są one zamontowane na specjalnych suwnicach, dzięki czemu można je bardzo lekko otwierać i zamykać. Ważną ich zaletą jest przede wszystkim to, iż nie zabierają zbyt wiele miejsca.

Małe drzwi, czyli szybkie otwieranie i zamykanie

drzwi przesuwne - drewnianeJeśli już zdecydowaliśmy się na drzwi przesuwane powinniśmy zadbać o to, aby były one jak najdokładniej dobrane, tak aby tworzyły spójną całość z resztą wystroju mieszkania. Jest to bardzo istotne, ponieważ takie drzwi bardziej rzucają się w oczy i pełnią również rolę ozdobną. Drzwi przesuwne – drewniane są wykonane z różnych gatunków drewna, co pozwala na ich odpowiedni wybór dopasowany do reszty drewnianych elementów wykończenia domu. Po ich zakupie należy dokładnie zapoznać się z dołączoną instrukcją montażu, gdyż ich nieprawidłowe założenie może powodować że nie będą one prawidłowo pełnić swoich funkcji. Dlatego też warto zlecić to pracownikom profesjonalnej firmy, którzy dzięki swojemu doświadczeniu będą w stanie zadbać o to aby takie drzwi były zamontowane z jak największą precyzją. Ich cena zależy od wielkości a także wybranego koloru czy rodzaju drewna z jakiego zostały wykonane. Warto jednak pamiętać aby zwrócić uwagę na system ich domykania, gdyż zbyt słabe może powodować, że będą się one samoczynnie otwierać.

Jak zatem widać montaż drzwi w pomieszczeniu gdzie istnieje mało miejsca, wymaga zastosowania odpowiednich technik, dzięki którym będą one prawidłowo pełniły swoją funkcję. Opisane powyżej rozwiązanie pozwala na montaż drzwi, które staną się dodatkową ozdobą naszego mieszkania a także będą bardzo funkcjonalne i wytrzymałe.