Wielu z nas z pewnością marzy o własnym, domowym SPA. Jest to jak najbardziej możliwe, jeśli mamy trochę miejsca i chęci, aby stworzyć swój kącik do relaksu w zaciszu własnego domu. Jeśli nie mamy miejsca na saunę, możemy zadowolić się na przykład zamontowaniem balii do gorących kąpieli w ogrodzie czy na tarasie. 

Balia drewniana, czyli relaks we własnym domu

balie z drewnaBalia, czy też bania ruska albo beczka, to idealny sposób na namiastkę SPA we własnym domu. Takie balie z drewna mogą być bowiem wstawione na przykład do ogrodu lub na taras. Jest to idealne wyjście dla każdego, kto chciałby zrelaksować się i odstresować, przysłuchując się bulgoczącej wodzie. Niewątpliwym plusem drewnianej bani jest to, że można z niej korzystać niezależnie od pogody na zewnątrz. Wystarczy umiejscowić ją pod zadaszeniem, gdzie śnieg i deszcz nie będą nam przeszkadzać. Poza tym, korzystanie z balii jest możliwe nawet zimą. To wszystko za sprawą systemu ogrzewania wody, elektrycznego bądź piecowego. W przypadku balii ogrzewanych elektrycznie, sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy włączyć ogrzewanie przyciskiem, poczekać na ogrzanie się wody i już można cieszyć się gorącą kąpielą. Najczęściej w tego typu baliach zainstalowany jest termostat, który odpowiada za utrzymywanie temperatury wody na wybranym przez nas poziomie. Taka balia drewniana we własnym ogrodzie to coś, czego z pewnością pragnie każdy miłośnik wypadów do SPA czy na gorące, górskie źródła.

Gorące kąpiele oprócz niesamowitych właściwości relaksacyjnych i obniżających poziom stresu, są także świetnym sposobem na poprawę naszego zdrowia. Sesje w baliach wspomogą nasz układ krążenia, a także wzmocnią odporność naszego organizmu. Balia to doskonały pomysł na zagospodarowanie wolnej przestrzeni w przydomowym ogrodzie.