Bezpieczeństwo to podstawa funkcjonowania każdego zakładu. Morale pracowników rosnie, gdy wiedzą, że w miejscu ich pracy nei grozi im bezpieczeństwo a co za tym idziej wykonują swoje czynności wydajniej. Poza tym Pracodawcy powinno zależeć na tym, by na terenie jego przedsiębiorstwa nie dochodziło do wypadków. Jakość wykonywanej pracy jest w końcu wazniejsza od ilosci. Dlatego tak ważne są kontrole stanowisk roboczych pod kontem bezpieczeństwa oraz regularne symulacje sytuacji skrajnych.

Blokady BHP i taśmy bezpieczeństwa

Odbojnice przemysłoweW Fabryce w której pracuje mój wujek Marcin regularnie co pół roku przeprowadzane są pozorowane, niebezpieczne scenariusze. Gdy rozbrzmiewa głos syreny wszyscy pracownicy wiedzą co robić, ponieważ wielokrotnie przećwiczyli sytuację Drzwi i ścieżki ewakuacyjne są dobrze oznaczone, a umieszczone na nich lustra przemysłowe poprawiają widoczność. Wszyscy sprawnie przechodzą do miejsc zbiórki na zewnątrz budynku. Ważną rolę odgrywa System Lockout. W razie niebezpiecznego zdarzenia automatycznie wyłącza maszyny robocze i uniemożliwia ich uruchomienie do odblokowania. Blokady Lockout chronią przed wypadkami z udziałem maszyn. Bramki samozamykające blokują przejścia po opuszczeniu przez pracowników niebezpiecznego pomieszczenia. Umożliwiają jedynie jednostronny ruch i możliwe są do otworzenia gdy przyjdą służby porządkowe. Wygodnie usytuowany system metalowych słupków umożliwia specjalnie przeszkolonym pracownikom oraz przybyłej straży pożarnej odizolować miejsce zdarzenia. Bariery elastyczne posiadają magnetyczne zapięcia pozwalające na proste ich umocowanie. W dogodnych miejscach rozmieszczone zostały gaśnice oraz apteczki pierwszej pomocy.

Wuj Marcin nie martwi się o brak bezpieczeństwa w swoim zakładzie. Doskonale zdjae sobie sprawę z wkładu swoich przełożonych w zapewnienie mu i innym pracownikom ochrony. Poza tym otrzymał kurs udzielania pierwszej pomocy, a to wiedza, która przyda się nie tylko w fabryce, ale i w codziennym życiu.

Więcej znajdziesz na http://safetypadlocks.eu