Stałam ostatnio w bardzo długiej kolejce na poczcie. Chciałam wysłać paczkę. Zapomniałam już chyba ile można stać w kolejce na poczcie i co się tam dzieje. Akurat był początek miesiąca i dużo ludzi przyszło odebrać emerytury i renty.

Uspokajające banery reklamowe na poczcie

banery

Co chwilę po prostu rzucał ktoś niewybredne teksty pod kątem pań obsługujących. Żeby o robiły szybciej, lub żeby kogoś zawołały. Zamiast dać kobieta spokojnie pracować to co chwilę ktoś im przeszkadzał i zgłaszał swoje pretensje i to tak głośno żeby na pewno usłyszała ostatnia osoba z kolejki. Trochę tego nie rozumiem. Przecież skoro ktoś ma pretensje, że tyle czeka to niech założy sobie konto i pieniądze wybierze z bankomatu przecież tam raczej kolejek nie ma. Miałam już na końcu języka by zwrócić tym ludziom uwagę. Starałam się wewnętrznie uspokoić. W tym celu rozglądałam się wkoło czytając niedrogie banery – Inowrocław, czy też tablice reklamowe, które zdobiły całą pocztę. Taka reklama znajdowała się także przed wejściem do budynku. Dotyczyła przede wszystkim oferowanych usług i ich cen lecz były też reklamy czysto komercyjne. Podejrzewam, ze poczta może w ten sposób zarabiała dodatkowe pieniądze. Wiadomo przecież, ze w czasach gdzie wiele ich pracy przejęły firmy kurierskie muszą na czymś zarabiać. Wisiała na przykład reklama szkolenia ekonomia społeczna, trochę dziwne miejsce do powieszenia jej jednak tam była. W mieście Inowrocław nie była to w sumie jedyna poczta i planowałam, że może pójdę gdzieś indziej wysłać tą paczkę. Jednak od razu pomyślałam sobie, że na tej drugiej poczcie może być przecież jeszcze gorzej. Przecież tam również będą osoby, które masowo przyszły po odbiór emerytur i rent. Tu w sumie kolejka była długa, ale jednak już trochę zmniejszyła się od czasu gdy przyszłam. Postanowiłam więc zostać.

Co chwilę ktoś znowu wyrażał swoje zdanie na temat działania instytucji. W końcu nie wytrzymałam i powiedziałam do jednego pana, że nie koniecznie wszystkich musi obchodzić jego opinia, i że przez takie właśnie zachowanie nie daje tym paniom pracować.