Od kilku lat pracuje w firmie produkującej opakowania plastikowe. Na moim stanowisku zajmuje się ptrzygotowywaniem palet do wysyłki. W zakresie moich obowiązków jest obsługa maszyny foliującej załadowaną paletę, a następnie jej zbandowanie.
Jak działa bandownica ręczna?
Moja praca dotychczas nie była trudna, ani jakoś męcząca fizycznie. Właściwie musiałem tylko nadzorować pracę maszyny. Niestety jednego razu bandownica automatyczna uległa awarii. To był koszmar. Na szczęście cała produkcja nie stanęła, jedynie wysłyka znacznie się opóźniła. Trzeba było bowiem wszystkie prace, które robiła maszyna wykonać ręcznie. Zatem palety, na których poustawiano kartony musieliśmy zawieść na spcejalnie wyznaczone miejsca pod ścianę, a następnie każdą z osobna ręcznie zapakować. Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy jedna miała foliować, druga w której się znajdowałem bandowaniem. Dostaliśmy bandownice ręczne oraz zapinki metalowe i mieliśmy działać. Problem tylko w tym, że ja nie mam pojęcia jak działa bandownica ręczna, w końcu nigdy tego nie robiłem. Na szczęście mieliśmy małe szkolenie pokazowe. Okazało się, że obsługa bandownicy ręcznej jest bardzo prosta i nie wymaga zbytniego wysiłku fizycznego. Odmierzone paski taśmy, wkłada się do bandownicy, naciąga, a następnie spina zapinkami i gotowe. Byłem pod wielkim wrażeniem tego małego, niepozornego urządzenia. Tego dnia czas w pracy minął mi bardzo szybko, zapakowaliśmy setki palet.
W tym czasie serwisanci naprawiali bandownicę automatyczną. Usterka okazała się niewielka i jeszcze tego samego dnia, pod koniec mojej zmiany maszyna była sprawna. Dobrze, że na magazynie mamy zapasowe bandownice ręczne, gdyż bez nich prawdobnie z naszego magazynu nie wyszedłby żaden towar gdyż nie byłby on odpowiednio zabezpieczony do transportu.