Każdy z nas chce żyć na jak najwyższym poziomie. Zależy nam na tym, żeby pracować jak najmniej, jak najwięcej zwiedzać i podróżować. W jaki sposób tego dokonać? Przede wszystkim warto zastanowić się nad założeniem własnej firmy lub, jeśli chcesz być bliżej natury i środowiska, założeniem gospodarstwa rolnego lub hodowli!

Ferma drobiu
http://ferma-kazmierczak.pl

Ferma drobiu to naprawdę dobry pomysł, szczególnie dla ludzi, którzy lubią wiedzieć co jedzą! Możesz sprzedawać mięso i jajka wysokiej jakości. Hodowla drobiu potrafi być naprawdę dochodowym zajęciem. Jedynym minusem tej pracy jest oczywiście barak mobilności. Nie zostawisz przecież swojej hodowli na pastwę losu i nie wyjedziesz nagle na wycieczkę na drugi koniec Europy. Jednak i na to jest oczywiście sposób.

Chów ściółkowy kur wymaga częstego doglądania i codziennego obrządku i obchodu. Dlatego warto zatrudnić od tego ludzi jeśli firma dobrze prosperuje. Nawet jeśli nie zamierzasz codziennie korzystać z usług takiego człowieka warto mieć kogoś, kto zna Twoje kury, gęsi i kaczki. Dzięki temu będziesz mógł wezwać go w każdej chwili i nie będziesz musiał go przyuczać. W ten sposób będziesz mógł wyjeżdżać kiedy tylko chcesz!

Pamiętaj jednak, że najpierw musisz oprowadzić pracownika po swojej fermie i pokazać mu gdzie jest pasza, gdzie składujecie jajka i inne tego typu szczegóły. To sprawi, że Twój drób zostanie we właściwych rękach! Pamiętaj również o regularnych przeglądach drobiu i szczepionkach! Niestety obecnie cały drób jest bardzo zagrożony ze względu na ptasią grypę.