Zacznę od tego, że z zawodu jestem geologiem. Zawód, jakim jest geolog wbrew pozorom nie jest zawodem łatwym. Poza tym, że wykonywać różnego rodzaju prace geologiczne trzeba się na wszystkich rzeczach z tym związanych znać bardzo, ale to bardzo dobrze, a poza tym, co tu dużo mówić, po prostu trzeba ten swój zawód lubić.

Bycie geologiem to moja pasja

geolog KrakówJa akurat bardzo, ale to bardzo lubię ten zawód, który wykonuję, zresztą geologia i własnie profesjonalny geolog Kraków jako zawód odkąd pamiętam była moją pasją. Na początku jednakże nie było łatwo, ponieważ prawdę mówiąc za pierwszym razem nie dostałem się na studia na ten mój wymarzony kierunek, musiałem czekać rok, poprawiać mój wynik z matury i za drugim razem właśnie na całe szczęście udało mi się dostać. Myślę, mówiąc nieskromnie, że jestem całkiem dobry w tym moim fachu. Prowadzę własną firmę geologiczną świadczącą różnego rodzaju usługi geologiczne. Ta moja firma funkcjonuje w przepięknym mieście, jakim jest Kraków. Ja właśnie z tego miasta pochodzę, tutaj się wychowałem i właśnie tutaj razem z moją rodziną mieszkam. Moja firma ma naprawdę bardzo dużo różnych zleceń. Najczęściej wykonujemy różnego rodzaju badania geologiczne. Generalnie rzecz biorąc bywają badania łatwe, a i bywają takie badania, których przeprowadzenie wymaga ogromnego wysiłku i trzeba poświęcić naprawdę bardzo dużo czasu. Choć ta moja firma znajduje się w Krakowie, to jednakże większość badań jest wykonywana w różnych miejscach w naszym pięknym kraju.

Jesteśmy jedną myślę, że z lepszych tego typu firm w Polsce, także dlatego też przeróżne firmy i instytucje zgłaszają się właśnie do nas w celu przeprowadzenia różnych badań. Najgorsze są badania takie, że trzeba w danym miejscu pracować po kilka miesięcy i wtedy jest się z dala od rodziny. Taki niestety już jest zawód geologa i nic się na to nie poradzi.