Wiele osób kojarzy Mazury tylko i wyłącznie z jeziorami oraz lasami, ale możemy tam spędzić również czas i poznać wiele ciekawych miejsc, o których nie słyszymy na co dzień. Panuje tam wspaniała przyroda, więc będziemy mogli zdecydować się na wyprawy po lesie, a w okresie gorącego lata opalać się lub zdecydować na łowienie ryb.

Jak aktywnie spędzić czas na Mazurach?

aktywne wczasy latem na MazurachMazury są wyjątkowym miejscem, które odwiedzane jest każdego roku przez wielu turystów. Mamy tam do swojego wyboru mnóstwo atrakcji turystycznych, z których możemy korzystać praktycznie o każdej porze roku. Aktywne wczasy latem na Mazurach możemy spędzić wypożyczając kajaki oraz łodzie albo wybrać się na nurkowanie. Wszystko zależy od naszych preferencji, a także od tego kim wybieramy się na wakacje. Jeżeli będziemy wyjeżdżać tylko i wyłącznie w gronie dorosłych osób to możemy zaszaleć i wybrać bardziej angażujące zajęcia. Natomiast kiedy wyjeżdżamy w gronie rodzinnym i mamy ze sobą małe dzieci to możemy spędzić czas na basenie z brodzikiem albo też zażywać kąpieli w jeziorze. Dobrym rozwiązaniem jest również wędkarstwo, ale także grzybobranie. Popularność zdobywa również jazda konna, ponieważ może nauczyć się tam jazdy na koniu i jest to rozwiązanie nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci. Przede wszystkim będziemy mogli skorzystać z przejażdżki dorożką lub bryczką, a na koniec dnia zorganizować duże ognisko z pieczonymi kiełbaskami oraz wypić herbatę przygotowaną specjalnie po mazursku.

W okresie zimy dobrym rozwiązaniem jest wyjazd na narty i warto pojechać na stok w Gołdapi lub w Wydminach. Nurkować możemy na Mazurach w okresie lata, ale również zimą pod lodem, ponieważ jest to całkowicie bezpieczne. Dobrym rozwiązaniem są również loty balonem i paralotnią, a nawet małym samolotem.